Typy i modele wodomierzy – co warto o nich wiedzieć i jaki wodomierz wybrać?

27 marca, 2020
Oferta wodomierzy jest teraz niezmiernie zróżnicowana, na rynku odnajdziemy sporo rozlicznych typów i rodzajów wodomierzy, które różnią się od siebie licznymi parametrami technicznymi. To powoduje, że nie zawsze łatwo nam wybrać właściwy, optymalny wodomierz, jaki spełni nasze wyczekiwania.

Aby wybrać stosowny wodomierz, należy nie jedynie zorientować się w cenach oraz modelach wodomierzy, lecz także w warunkach eksploatacji, rodzaju instalacji wodnej czy też sposobach dokonywania pomiaru. A co powinno się wiedzieć na temat samych wodomierzy?
licznik

Źródło: flickr.com
Teraz najpopularniejszym rodzajem wodomierzy są wodomierze mechaniczne, które dzielą się na wodomierze mokre i suche- sprawdź dodatkowe informacje. Charakteryzują się one niesłychanie dobrą jakością, są wyposażone w wirnik, jaki wprawiany jest w ruch obrotowy przez przepływającą wodę. Dzięki temu wskazuje on aktualny stan zużycia. Ze względu na sposób, w jaki przesyłany jest ruch wirnika do liczydła, wodomierze te możemy rozdzielić na następne dwa typy – wodomierze suchobieżne i mokrobieżne.

Zainteresował Cię nasz wpis oraz zawarte tu treści? Nowe informacje z www (https://www.waterbobble.pl/filtry-bobble) czekają na pod podanym linkiem. Zachęcamy!

Istnieje także podział wodomierzy ze względu na kształt wirnika, są to wodomierze śrubowe oraz skrzydełkowe.

Wodomierze skrzydełkowe zazwyczaj wykorzystuje się do małych instalacji, a śrubowe mają zastosowanie w wypadku większych, w związku z tym wykorzystuje się je na ogół w przemyśle. Ponadto wodomierze skrzydełkowe dzielą się również na wodomierze jednostrumieniowe i wielostrumieniowe. Wodomierze wielostrumieniowe posiadają wirnik z dodatkową osłonką, jaka sprawia rozbicie strumienia, i co za tym idzie, napływ wody sporo mniejszymi strumieniami- więcej wodomierzy wielostrumieniowych na bmeters.pl.

To nie koniec intrygujących postów. Chcesz następne? W takim razie przypinam tutaj mój link (https://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-do-przewozu-koni) do swojej witryny. Przeglądaj bez limitów.

Za to wodomierze jednostrumieniowe posiadają wirnik bez powłok, woda dopływa więc jednym, szerokim strumieniem.

Zarówno wodomierze wielostrumieniowe, jak również jednostrumieniowe bez kłopotu odszukamy w asortymencie sklepów, które mają tego typu sprzęt. Pożądane byłoby zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, albowiem to naturalnie one posiadają największą i najmocniej rozbudowaną ofertę. Na pewno w asortymencie odnajdziemy perfekcyjne wodomierze, które spełnią nasze oczekiwania.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.