Oczyszczanie tłustej cery

10 maja, 2022
Błyszczący nos, błyszczące czoło jak też policzki to problem nie tylko młodzieńców. Cerę tłustą coraz to nagminniej mają również osoby po trzydziestce – po największej części kobiety, rzadziej mężczyźni. Jak o nią troszczyć się i czego nie robić w toku pielęgnacji? Tłusta skóra jest problematyczna a także mało estetyczna. Należy ją często oczyszczać jak też nawilżać, aby zmniejszyć ilość wydzielanego łoju.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra tłusta uznawana jest za zło konieczne, a to z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, szarożółta, z dostrzegalnymi zaskórnikami, w dotyku lepka od pokrywającego ją łoju. Mimo wszystkich tych minusów skóra łojotokowa ma kilka zalet – jest odporna na oddziaływanie wiatru, dobrze toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej cieszą się cerą gładką, bez zmarszczek, a w czasie starzenia nie wysusza się. Jednakże ten rodzaj cery na co dzień jest dosyć problematyczny w pielęgnacji, zaś specyficzny dla skóry tłustej nadmiar sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do problemów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (źródło do sklepu).

To, że skóra łojotokowa pokryta jest cienką wyczuwalną warstwą łoju, a nos widać z daleka, wynika z większej aniżeli normalnie produkcji łoju, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, że jest go zbyt dużo, może mieć rozmaite przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego jak też przemiany materii, problemy hormonalne (), stres, pewne panacea (np. obniżające poziom cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (szczególnie uboga w artykuły obejmujące witaminy A, C, B2 jak też E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż posiadaczki tłustej cery mogą jedynie marzyć o lepszym designie. Dobre kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja (cena błota do ciała z morza martwego) są w stanie przywrócić cerze zdrowy, świeży wygląd, zmniejszyć łojotok a także rozszerzone pory, usunąć zaskórniki. Do pielęgnacji najlepiej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej określonej dla cery łojotokowej. Muszą być to kosmetyki oil-free – polub ten adres organique.pl. Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najodpowiedniej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju. Niezbędnym uzupełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, maseczka (maseczka ochronna) oraz peeling do skóry tłustej. Gdzie kupić wymienione kosmetyki sklep internetowy to idealne rozwiązanie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.