Czym różnią się wielkie lotniska od tych mniejszych?

22 lipca, 2022
Z roku na rok samoloty są coraz częściej wybieranym środkiem transportu. Z tego powodu rozwija się infrastruktura lotnicza, w tym lotniska. Największe z nich mają bardzo szybkie tempo wzrostu i co roku obsługują coraz większe rzesze pasażerów.

W rankingu największych lotnisk świata polskie Okęcie nawet nie jest wspominane. Z jakiego powodu? Ponieważ największe z nich w 2017 roku przyjęły mniej więcej 100 milionów pasażerów, podczas gdy to w Warszawie jedynie 15 milionów.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę i poczytać nowe artykuły na ów temat? To rewelacyjnie – wejdź więc na hiperłącze do www (http://www.bze-kancelaria.eu/prawo-cywilne/) i wejdź do intrygującej witryny.

Jeśli jednak traktować te rankingi jak zawody, możemy się cieszyć, bo obsługuje ono coraz większe ilości ludzi.

Pokój dziecka, młodzieżowy

Autor: Miretto
Źródło: www.miretto.pl
Pamiętajmy, że wielkość lotniska liczy się raczej liczbą pasażerów lub operacji lotniczych, nie powierzchnią. A jak wygląda lista liderów światowych rankingów? Największe z nich to porty w Atlancie (aż 103 miliony pasażerów), Pekinie (95 milionów) i Dubaju (85 milionów pasażerów). Co ciekawe, na liście tej w pierwszej dziesiątce znajdują się jedynie dwa lotniska europejskie – paryskie Charlesa de Gaulle’a oraz londyńskie Heathrow.
manager

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo potężnych ich rozmiarów nie warto ulegać panice, gdy po raz pierwszy korzystamy z jednego z ogromnych, zatłoczonych lotnisk. Właściwie są one podobne do innych, bo spełniają podobne funkcje i obsługują tych samych podróżnych. Jak się odnaleźć w tych miejscach? Przede wszystkim sprawdźmy, z którego terminalu odlatujemy. Na berlińskim Tegel terminale leżą od siebie o kilka minut drogi, ale już w Dubaju będziemy wędrować w bardzo długo.
O inne rzeczy również się nie martwmy. Lotniska nie różnią się nawet językiem instrukcji, bo miejscowe instrukcje (np. po arabsku) są zawsze podpisywane również w po angielsku.

Na każdym z nich, aby znaleźć wyjście lub swoją bramkę, powinno się zwyczajnie podążać za napisami (słowo „exit” znaczy wyjście, „security check” kontrolę bezpieczeństwa, natomiast „gate” bramkę) oraz instrukcjami. Oraz być na miejscu odpowiednio wcześniej, bo nawet te teoretycznie małe lotniska mogą nas zaskoczyć przestrzenią i czasem koniecznym do przejścia różnych procedur.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.