Akcje wielkich spółek, czyli w jaki sposób stać się posiadaczek cząstki majątku najpotężniejszych spółek w kraju i na świecie.

5 czerwca, 2020
Praktycznie każdy z nas marzył czy też dalej marzy o wielkiej firmie, która będzie obracała funduszami na poziomie milionów euro. Na nasze nieszczęście będzie to wyjątkowo trudne do zrealizowania, niestety nie każdy z nas urodził się geniuszem finansowym, aczkolwiek praktycznie każdy z nas ma możliwość kupić akcje najpotężniejszych spółek. Ale wróćmy do początku. Co to w ogóle są akcje? Każda spółka jest w posiadaniu akcjonariuszy, czyli posiadaczy akcji.

Giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Oczywiście nie oznacza to, że z niewielką ilością akcji będziemy mogli zdecydować o losach naszej spółki. Będziemy z kolei w stanie generować zyski związane z jej pozycją na rynku. Tak samo zresztą możemy stracić.

Najpotężniejsze światowe indeksy.

Sytuacja poszczególnych indeksów zdarza się, że jest wyjątkowo dynamiczna. Zmiany następują w zasadzie codziennie. Obecnie o światowych rynkach decyduje to, co wydarzy się w Chinach a także Grecji. Ostatnio chińskie indeksy zanotowały kilka punktów a Grecja wydaje się, że jest na właściwej drodze do uzyskania kompromisu z wierzycielami.

Zaintrygował Cię ten tekst? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które przedstawią Ci więcej detali na ten temat. Zapraszamy zatem do wejścia w podany link.

To wszystko sprawia, że ceny spółek znowu pną się ku górze. Jednakże indeksy do tej chwili straciły bardzo dużo, co dało możliwość na znalezienie wielu okazji.

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Największe chińskie spółki skupują konkurencję, z giełdy znikło więcej niż 3 biliardy dolarów. Trudno jest stwierdzić czy delikatne wzrosty zapewnią odbicie czy też wartości niedługo znowu polecą w dół. Jesteśmy o krok od ogólnej paniki, są tacy, którzy zaczynają wspominać nawet o krachu. Dodatkowo chiński rząd podgrzewa sytuację wprowadzając zakaz sprzedaży akcji.

Sytuacja na polskich indeksach.

Polski rząd także nie pozwala spać spokojnie głosząc wyprzedawanie wielkich spółek. Według polityków PiS, spółki zarówno PKO BP, jaki PZU i PGE są „niebezpieczne” dla kraju. Takie zapowiedzi może wprowadzić nerwowość, przez to ceny mogą stać się nieregularne.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź porady prawne lubin nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe fakty.

Fakt jest taki, że na zmiany wśród najpotężniejszych ale także i mniejszych spółek wpływa sytuacja w danych krajach, wypowiedzi polityków, czy chociażby sytuacje losowe, jak ostatnia śmierć najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.