Życie zwykle nie bywa usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do szału

29 kwietnia, 2022
Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest zapewne niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak osób, które twierdzą, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś dać radę. Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo okropna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Korzystnym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do kompromisu. Możemy dla przykładu zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce.

Zaciekawiły Cię treści zawarte w naszym poście? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do kolejnej witryny – naciśnij tu umowa zlecenie i przenieś się tam.

Powinniśmy wtedy też zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.