Zwyciężyć walkę z mrokiem w imię rozwoju świata i rozrywki

22 maja, 2019
Praca placówek medycznych w obecnych czasach jest postępowa, a używany sprzęt coraz wydajniejszy. nieuniknioną częścią zawodu lekarzy jest wykonywanie operacji, a od wygody ich pracy może zależeć samopoczucie pacjentów. Dlatego oprócz zapewnienia im dobrych przyrządów, wsparcia czy też właściwego zorganizowania pracy należy zadbać o właściwe otoczenie. Jednym z jego segmentów jest światło – najlepiej takie, które da w efekcie najlepszą widoczność.

szpital

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy bezcieniowe nie są wynalazkiem naszych czasów, z powodzeniem stosuje się je od wielu lat. Można je spotkać w gabinetach dentystycznych, pokojach zabiegowych i operacyjnych. Od nich zależy często dobra widoczność w trakcie pracy doktora czyli zdrowie chorych. (-) Wraz z postępem nauki stają się one coraz lepsze pod względem nasycenia rzucanego światła, ukryciu cieni oraz odporności. Producenci takich lamp przeganiają się w tym aby wytworzyć produkt o jak najbardziej optymalnych właściwościach w maksymalnie najniższej cenie.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://stomatologiacichon.pl/). Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się i poznaj się, w jaki sposób działamy.

Oprócz zastosowań czysto medycznych, lampy bezcieniowe są z triumfem używane sztuce fotograficznej|przez fotografów ze względu na to, że można dzięki nim uzyskać tak zwany „soft light” co oznacza dosłownie „miękkie światło”. Taki wariant fotografii nazywa się fotografią bezcieniową. Sposób pracy takiej lampy – przejdź do strony jest niewyobrażalnie prosty, światło wewnątrz obudowy lampy jest rozmywane z jednej wiązki na wiele mniejszych wiązek. Obecnie najnowocześniejszą technologią jest konsturuowanie źródeł światła z przesłoniętym włóknem żarnika, oraz właściwym poziomem odbicia czy też jasności światła padającego na obiekty.

Miano „lampa bezcieniowa” nie jest właściwym określeniem tego w jaki sposób źródło światła nie nie dopuszcza do rzucania cienia – ponieważ w efekcie jej pracy cień ale na tyle rozmyty, że jest on najczęściej niezauważalny a i co najważniejsze nie stanowi problemu . W starszych typach takich lamp można jeszcze natrafić na kilka żarówek – nie jedną. Są tacy co zapytają, dlaczego te lampy są aż tak duże? Wynika to z nauki o optyce – czym większa średnica świecąca takiej lampy tym większy zakres rozmycia cieni. W przypadku fotografii bezcieniowej całowicie nie nie stosuje się takich lamp – ze względu na ich wygórowane ceny oraz niską dostępność. Za to koszysta się z parawanów, kurtyn czy też zwyczajnych parasoli, od których odbija się światło lampy błyskowej. Brak cienia ocalił wiele żyć i spowodował nie jeden zachwyt nad sztuką.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.