Ważne informacje na temat rozliczeń PIT, zwrotu nadwyżki podatku i zasiłku macierzyńskiego

25 kwietnia, 2020
Każda jednostka, która dostaje jakieś środki utrzymania, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Rzecz jasna swoje dochody musimy wykazać na właściwym zeznaniu fiskalnym, wskazane jest też sprawdzić, czy rozliczamy się na obowiązującej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy dzisiaj zrobić na parę rozlicznych sposobów. Podatnicy zwykle wybierają rozliczenie PIT przez Net, bo jest to łatwy oraz prędki sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Z pewnością rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, dodatkowo zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, pozostaje nam tylko wyczekiwać na zwrot podatku – .

Jeżeli pragniesz bezzwłocznie odnaleźć analogiczne teksty dotyczące analizowanego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/) na innej tego typu stronie.

Lecz kiedy zwrot podatku uzyskamy? Jak długo będziemy na niego czekać? Zwrot nadpłaconego podatku winien pozostać zwrócony w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania skarbowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie skarbowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku otrzymamy najpóźniej 4 lipca. Jeśli zaszła niezbędność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od czasu jej złożenia. To znaczy jeśli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wtenczas zwrot podatku pozyskamy też do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać wydawany na nasze konto bankowe, jeżeli podaliśmy numer konta bankowego, może także pozostać wysłany pocztą na nasz obowiązujący adres zamieszkania. Jeśli składamy PIT przez Sieć, wtedy nasza deklaracja może być rozliczona rychlej, jednakże nie ma reguły, kiedy pozyskamy zwrot podatku – Cena Biznesu. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji bądź również 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – kwota oraz czas jego przyznawania może być zróżnicowany oraz z pewnością zależy od wielu składników. Minimalna kwota zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, przeważnie jest ona przypisywana poprzez rok. Powinno się jednak pomnieć, że zasiłek (zobacz ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku) macierzyński może pozyskać jedynie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany równocześnie matce oraz ojcu – ile wyniesie mój zasiłek macierzyński.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.