Szkraby kochają się bawić i tworzyć – dlatego warto rozwijać w nich pasję do malowania lub rysowania

29 maja, 2019
Już u małych szkrabów możemy dosyć często zauważyć ich zainteresowanie rysowaniem – niekiedy lubią siedzieć godzinami i tworzyć różne dzieła lub malować kolorowanki.

reklamy

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Następnie z zadowoleniem pokazują swe dzieła rodzicom.
drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli rodzice widzą, że ich skarb kocha rysowanie, to powinni się z tego radować. Badania udowodniły bowiem, że smyki, które wykazują zdolności plastyczne, szybciej się w przyszłości uczą i łatwiej odnajdują się w społeczeństwie.

Inne, także bardzo interesujące szczegółowe opracowanie (http://magross.pl/kluber/amblygon-ta-15-2/) tego zagadnienia odnajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Zatem łatwiej im zawierać przyjaźnie i znaleźć swoje miejsce we wspólnocie. Zatem (dodaj serwis do stron zaufanych) warto smykowi wręczyć niezbędny zestaw małego artysty – blok, malowanki, farbki czy mazaki. Artykuły plastyczne dla dzieci na szczęście nie są kosztowne i na pewno stać na nie każdego rodzica. Dodatkowo, jeżeli cała rodzina wie o zainteresowaniach malca, to jest w stanie mu robić właśnie takie prezenty na Mikołaja lub urodziny. Będzie to korzystniejsze dla jego przyszłości, niż następna chińska zabawka. Rysowanie rozwija wyobraźnię oraz wzbudza zainteresowanie otoczeniem. Smyk pewnie szybciej niż inne dzieci nauczy się czytać oraz zostanie prymusem w klasie. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy lubią kredki czy pędzelki gryźć. Zatem trzeba wręczać mu artykuły, które posiadają odpowiedni certyfikat Unii Europejskiej i są dopuszczone do kontaktu z dziećmi.

Prawda, będą one odrobinę droższe aniżeli ich odpowiedniki przywożone z Azji. Ale przynajmniej będziemy pewni, że nasze maleństwo nie będzie pochłaniać razem ze śliną jakiś toksycznych substancji.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.