Różnorodność naczep

16 marca, 2022
Naczepa to wersja pojazdu kołowego, który pozbawiony jest własnego źródła zasilania. W procesie transportu naczepy pełnią funkcję składów przejściowych. Toteż podczas przewozu muszą w pełni zabezpieczać towar przed obniżeniem jego jakości i ubytkami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaprojektowane w ten sposób, iż kawałek pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Pierwszą grupą naczep są izotermy. Są to naczepy podtrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one przeznaczone do transportu na umiarkowanych i krótkich trasach. Naczepy ciężarowe izotermy stosowane są przy transporcie artykułów spożywczych, aczkolwiek nie ma ona agregatu chłodniczego, toteż nie posiada możliwości schładzania i transportu towarów mrożonych. Więcej na

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa takiego rodzaju zagwarantowana jest w zasadzie do transportu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla ładunków, które są uczulone na zbytni wzrost, albo zmniejszenie temperatury, jakiej potrzebują ubezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgoć.link do strony lampka nocna do sypialni lampka nocna do sypialniGatunkiem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyekwipowane dodatkowo w agregat chłodniczy. Zezwala on na transport tachografy warzyw, owoców i odmiennych artykułów spożywczych, także towarów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być pokryte plandeką. Ten wariant zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym gatunkiem zamykania powierzchni spedycyjnej w naczepach używanych do transportu materiałów.

Znamienna właściwość takich naczep, jakie pokryte są plandeką, jest możność załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są opuszczane na pełnej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest jednakowa na pełnej długości naczepy. Istnieje również sposobność załadunku od góry, jest to łatwe, gdyż najczęściej naczepy te mają łatwy do demontażu stelaż i plandekę. Aby skorzystać z takiego sposobu przewozu, nie musi się mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przetransportować bagaż w dowolne miejsce, bez potrzeby kupna wartościowego sprzętu. Różnorodność naczep pozwoli dostosować właściwą do przemieszczanego materiału.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.