Różnorodność naczep

Maj 11, 2020
Naczepa to wersja pojazdu kołowego, który pozbawiony jest własnego źródła zasilania. W procesie transportu naczepy pełnią funkcję składów przejściowych. Toteż podczas przewozu muszą w pełni zabezpieczać towar przed obniżeniem jego jakości i ubytkami.

tir
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaprojektowane w ten sposób, iż kawałek pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Pierwszą grupą naczep są izotermy. Są to naczepy podtrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one przeznaczone do transportu na umiarkowanych i krótkich trasach. Naczepy ciężarowe izotermy stosowane są przy transporcie artykułów spożywczych, aczkolwiek nie ma ona agregatu chłodniczego, toteż nie posiada możliwości schładzania i transportu towarów mrożonych. Więcej na

Samochód dostawczy, tir
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa takiego rodzaju zagwarantowana jest w zasadzie do transportu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla ładunków, które są uczulone na zbytni wzrost, albo zmniejszenie temperatury, jakiej potrzebują ubezpieczenia przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgoć. Gatunkiem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyekwipowane dodatkowo w agregat chłodniczy. Zezwala on na transport warzyw, owoców i odmiennych artykułów spożywczych, także towarów farmaceutycznych.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie artykuł jest dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, ponieważ z pewnością warto zobaczyć również też inny podobny materiał.

Naczepy ciężarowe mogą być pokryte plandeką. Ten wariant zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym gatunkiem zamykania powierzchni spedycyjnej w naczepach używanych do transportu materiałów.

Znamienna właściwość takich naczep, jakie pokryte są plandeką, jest możność załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są opuszczane na pełnej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest jednakowa na pełnej długości naczepy. Istnieje również sposobność załadunku od góry, jest to łatwe, gdyż najczęściej naczepy te mają łatwy do demontażu stelaż i plandekę.

Poszukujesz nietuzinkowego materiału, który przedstawia użyteczne kwestie? Jeśli tak, to kliknij tu, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy tę stronę!

Aby skorzystać z takiego sposobu przewozu, nie musi się mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przetransportować bagaż w dowolne miejsce, bez potrzeby kupna wartościowego sprzętu. Różnorodność naczep pozwoli dostosować właściwą do przemieszczanego materiału.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.