Praktycznie każdy z prezesów firm przynajmniej raz spotkał nieuczciwych wierzycieli

Marzec 12, 2020
Jeżeli prowadzisz swoją firmę, wówczas na pewno niejeden raz już napotkałeś na swojej drodze niesłownych wierzycieli. Niemal każdy z właścicieli firm co najmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy klient opóźniał się z zapłatą faktury albo po prostu w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To z pewnością nie są mile wypadki dla prezesa żadnej firmy – tym bardziej, że często sprawy sądowe ciągną się przez długie lata, a nieuczciwy klient robi wszystko, aby skończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności
Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz na przyszłość uniknąć tego typu wypadków, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój nowy kontrahent, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkowo z wypłatą pieniędzy innym firmom, wtedy zdecydowanie powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – więcej na stronie Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych faktur w stosunku do innych osób.

Jeśli okaże się, że tak jest, bez wątpliwości powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeżeli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewien, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wówczas bez wątpliwości nie powinieneś wchodzić z nią w spółkę, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś na pewno wchodzić w spółkę
monitoring należności
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

także z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Jeżeli masz podejrzenie, że Twój potencjalny kontrahent miał jakąś sprawę w sądzie, wówczas szybko możesz sprawdzić to przez internet. Jeśli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wówczas możesz zwrócić się do konkretnego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy.

Jeśli tylko umotywujesz właściwie wniosek, wówczas bez wątpienia uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to zdecydowanie pozwoli Ci go dobrze ocenić i podjąć odpowiednią decyzję co do następnej współpracy. Niemalże każdy sąd (http://www.komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci dostęp do akt, jednak jeżeli jest to e-sąd dostęp do akt, , masz niemalże zapewniony. Dzięki właściwie złożonemu wnioskowi zdecydowanie go uzyskasz.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.