Nie zapominaj, że tegoroczną deklarację pit możesz wysłać też przez internet, to rzeczywiście wygodne rozwiązanie

20 sierpnia, 2021
Z początkiem wiosny przychodzi czas, kiedy należy rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za rok miniony. Deklaracje podatkowe musi się składać w wyznaczanym terminie. Można zrobić to osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego, pod który się należy, wysłać PIT listem poleconym albo skusić się na rozliczenie podatku z wykorzystaniem internetu. Ostatnie wspomniane wyjście bywa niezwykle wygodne dla podatnika.

rozliczanie PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Wyślij pit przez internet, to nie jest trudne

Od kilku już lat istnieje możliwość, by wysyłać pit (zobacz program do rozliczania pit) przez internet 2014 rok nie jest tutaj odstępstwem. Wręcz przeciwnie, coraz więcej ludzi dostrzega profity czerpane z tego rozwiązania. Złożenie deklaracji pit w samym urzędzie często wiąże się z uciążliwym wystawaniem w kolejkach i dezorganizacją calutkiego dnia.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów w ofercie (https://francraft.com/wdrazanie-iso-17025/) tutaj – te informacje także nie mogą pozostać niezauważone.

Osoby, które są zatrudnione w innej miejscowości, niż mieści się ich Urząd Skarbowy, nierzadko są zmuszone brać wolny dzień, żeby móc złożyć deklarację w porach urzędowania urzędu. W tej chwili problem ten traci na znaczeniu, bo każda osoba, która posiada internet, może wysłać swoją deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapomnij o szansie przekazania 1% podatku

Następną sprawą, o której należy wspomnieć, jest 1% podatku, który można przeznaczyć na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic człowieka nie kosztuje, po prostu ma możliwość on zadysponować tą malutką cząstką swojego podatku. Sporo organizacji oraz fundacji wymaga pomocy materialnej, by mieć szansę nadal funkcjonować i robić coś dobrego, więc nie warto pozostawiać tych środków skarbówce. Oddanie 1% jest nieskomplikowane, bo wystarczy w wyznaczoną rubrykę wpisać numer KRS wytypowanej organizacji oraz wartość. By dowiedzieć się więcej wejdź na stronę .

Pamiętaj o terminowym złożeniu dokumentów

W przypadku składania deklaracji podatkowej bardzo istotna jest terminowość. Na stronie Ministerstwa Finansów można znaleźć szczegółową listę, w jakim czasie trzeba złożyć deklarację. Większość podatników powinna rozliczyć się do 30 kwietnia 2015 roku, zatem nie należy zwlekać do końca oraz stać w wielkich kolejkach. Pit można wysłać już dzisiaj za pomocą internetu lub złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do jakiej się należy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.