Lista Dłużników – o co chodzi?

14 listopada, 2021
Windykacja dosłownie oznacza dochodzenie roszczeń, defensywę konieczną, a nieraz zemstę. Już w czasach Cesarstwa Rzymskiego funkcjonowała instytucja prawna, której obowiązkiem było dążenie do odebrania rzeczy ,która znajdowała się w posiadaniu postaci do tego nieuprawnionej. Otrzymywaniem, magazynowaniem i udostępnianiem wiadomości i danych osobowych oraz ekonomicznych zajmuje się Rejestr Dłużników, znany powszechnie jako Czarna Lista Dłużników.

gotówka

Autor: BERT BERT
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy ktoś zobowiązał się do spłacenia umówionej stawki w terminie a nie wykonał tego, może trafić na spis, który nosi nazwę „lista dłużników” – na stronie www. Dotyczy to zarówno osoby fizycznej jak i człowieka biznesu. Zaległość ta może równać się tylko 200 zł lub 500 zł, w zależności czy jest to przeciętny człowiek czy też inwestor. Nie mówimy więc o wielkich kwotach. Cały przebieg formalności, jaki musi zajść, by ktoś został wpisany na Czarną Listę nie jest bardzo długi. Od czasu nieuiszczenia opłaty musi minąć minimalnie 60 dni, jednak dłużnik powinien przyjąć 30 dni przed umieszczeniem jego danych na liście wezwanie do zapłaty. Istnienie w takim spisie może symbolizować problemy z pożyczkami, przystaniami na wzięcie kredytu, zakupami na raty, wykupieniem sieci www i wielu innych.

obliczenia i windykacja

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Organizacje badają takie dokumenty dokładnie, gdyż każdy człowiek dba o porządek finansowy i rachunki swojej firmy.

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę, to przejrzyj istotny link (https://ubezpieczenia-gcu.pl/ubezpieczenie-dla-cudzoziemcow-w-polsce/). W nim wyłożyliśmy dodatkowe i ciekawe treści.

Czy dłużnik może być wykreślony z wykazu jakim jest lista dłużników? Tak, pod wymogiem, iż spłaci pożyczkę. Jeżeli tak się nie stanie, może widnieć na liście przez niekiedy 10 lat! Spis ma także opcję sprawdzenia wiadomości o własnej osobie raz na pół roku, co może człowiek zrobić pobierając „raport o sobie”. To z niego jesteśmy w stanie wyczytać ile nadal zalegamy oraz przez kogo zostaliśmy tam wprowadzeni.

Niekiedy przydarza się przeciętnemu mieszkańcowi nie zapłacić za rachunek telefoniczny we właściwym czasie, lecz dopuszczalne są 2-3-dniowe opóźnienia. Są też przypadki, iż ludzie zalegają ze spłatami po parę miesięcy czy nawet lat i nie mają środków, aby oddać pieniądze. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, gdyż przysparza to nam samych problemów: telefony z banku, nachodzący nas windykatorzy, a także plotki pośród znajomych. Jeżeli nie jest się pewnym, iż spłacenie kredytu nie będzie problemem, nie powinno się brać, bowiem jeśli sprawa po dłuższym czasie trafi do sądu, komornik komornik sądowy września może za jego wyrokiem odebrać nam cały majątek lub jego część.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.