Lampy do pomieszczeń – może w technologii LED?

2 lutego, 2022
Kupując ważny element w domu i ogrodzie, jakim jest oświetlenie, powinno pochylić się nad zakupem lamp pracujących na diodach led. To technologia z lat 60., lecz do ogólnego użytku weszła pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W tym niedługim tekście przekonam was, iż ta bardzo praktyczna technologia powinna na stałe zagościć w waszym gospodarstwie domowym.

Lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas
lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i salonowe, diody led posiadają wiele zalet. Primo, cechuje je mały pobór energii elektrycznej, który rekompensuje wyższy ich koszt od standardowych żarówek – sprawdź ofertę na Jest to spowodowane niskim napięciem potrzebnym do ich pracy, sporym współczynnikiem sprawności i znikomymi stratami prądu . Secundo, skłonić do nabycia mogą niewielkie rozmiary. No ostatnia zaleta, lampy LED robią naprawdę dużo światła. Nie powinno się zwracać uwagi na sporą cenę, bo nowoczesna technologia okazuje się z pewnością warta swych pieniędzy, a poza tym wydatek zwróci się całkiem szybko. Przekonamy się o tym, dostając kolejne rachunki za prąd.

Co ciekawe, diody led to nie tylko lampy . Kilka lat temu na półkach w sklepach komputerowych zadebiutowały monitory wykorzystujące tę technikę.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę otrzymać ekstra treści na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (https://north.pl/czesci-do-plyt-grzewczych/czesci-do-plyt-ceramicznych,g809199.html) na ten link w ogóle całkowicie darmowy.

Analogicznie jak w wypadku oświetlenia domowego, tu również diody przyniosą spore oszczędności w poborze energii. Na dokładkę jakość ekranów LED okazuje się większa niż tradycyjnych ciekłokrystalicznych urządzeń. Oddają one najczęściej wyższą jasność i szersze spektrum kolorów. Nie tak dawno tego rodzaju monitory kosztowały dużo więcej od swych mniej nowoczesnych odpowiedników, ostatnio ta sytuacja się odwraca. Niezły sprzęt da się znaleźć już od pięciuset złotych, w zasadzie w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem komputerowym.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.