Które kursy warto zrobić? O nieukierunkowanej ambicji słów kilka

6 maja, 2022
O rozwoju osobistym głoszą wszyscy tak bardzo, iż coraz więcej osób ma ochotę na zwiększenie swoich kompetencji.
Jest to wspaniały trend, jaki pozwala na wewnętrzny rozwój oraz – co tak samo istotne – stabilizację .

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nie ukrywajmy, że jest to w szczególności istotne dla kobiet, które mają tutaj troszeczkę gorszą sytuację niż mężczyźni. Które kursy wskazane jest zrobić, aby być finansowo zabezpieczoną, czynną kobietą, niezależnie od wieku? Po pierwsze pośród naszych rodzicieli, dziadków, lecz i części „młodego pokolenia” panuje przekonanie, że tylko po stronie chlebodawcy leży rozwijanie kompetencji zatrudnionego. W związku z tym, poniektórzy mają „dobrych pracodawców” (korporacje), które inwestują w własnych pracowników, pozostali jednak mają gorszych, są na przegranej pozycji i ich wspinaczka na drabinę kariery jest liczona jedynie stażem – po paru latach na jakimś stanowisku mamy względnie szansę na nowe jak też dodatkowe paręset złotych w portmonetce. Nawet gdy pracujesz na etacie, nie znaczy to, iż nie możesz w siebie zainwestować – nawet gdy chlebodawca nie uzna Twoich podniesionych kompetencji podwyżką (bądź będzie chciał je wyzyskać), łatwiej będzie Ci zmienić pracę na lepiej płatną.
Które kursy warto zrobić pracując na etacie? Na pewno takie, które poszerzą Twoje kompetencje na przykład kursy dla fizjoterapeutów, lecz też wzmacniające miękkie cechy, a także naukę języków obcych.

Studia nie zapewniają nam zatrudnienia, rynek pracy zmienia się zbyt prędko, ażeby 5-letni program nauczania potrafił sprostać temu wyzwaniu.

Masz w planach uzyskać inne informacje na omawiany temat? Zapewne notka z witryny (https://contra-odszkodowania.pl/) również je ma, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Warto więc bez ustanku się dokształcać.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.