Kim jest konsultant podatkowy?

6 stycznia, 2022
Doradca podatkowy jest to względnie młody fach w Polsce. Powołany został ustawą o doradztwie podatkowym z dnia 5 lipca 1996 roku. Najzwięźlej rzecz ujmując, doradca podatkowy pozwoli nam odnaleźć się w gąszczu spraw podatkowych. A więc?

Zagwarantuje

podatki

Źródło: pixabay.com

obsługę w zakresie rachunkowości i zobowiązań skarbowych. Z jego wsparcia może skorzystać zarówno biznesmen, jak również każdy człowiek, jaki nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, ale rozlicza się z fiskusem.
Czym zajmuje się doradca, zatem – kiedy wskazane jest skorzystać z jego usług?
Obowiązkiem każdego obywatela jest opłacanie podatków. Kiedy czujemy się zagubieni w świecie regulacji podatkowych, a wypełnianie formularzy i obliczanie należnego podatku sprawia nam kłopot, można udać się właśnie do doradcy podatkowego. Naturalnie, obszar kompetencji doradcy jest dużo szerszy aniżeli pomoc w porachowaniu zaległego podatku. Doradca podatkowy może też udzielać rad, wydawać opinie z obszaru obowiązków skarbowych. Może przygotowywać zeznania a także oświadczenia podatkowe, a również reprezentować swoich klientów tak przed organami skarbowymi, jak też sądami administracyjnymi. Doradca podatkowy jest też w stanie także poprowadzić księgi podatkowe a także udzielać pomocy w tym obszarze – .

obliczanie podatków

Źródło: pixabay.com

Warto pamiętać, iż doradca podatkowy jest obowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej. Ponadto, obowiązują go wytyczne etyki zawodowej. Swoją profesję winien wykonywać sumiennie, uczciwie, z zachowaniem właściwej staranności. Ile kosztują usługi doradcy podatkowego? Tu, niestety, nie można udzielić bezdyskusyjnej odpowiedzi. Nie jest tak, jak np.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna czy osoba fizyczna może wziąć samochód w leasing też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

w wypadku rejentów, że obowiązuje zarządzenie, które określa maksymalną stawkę za dokonywane przez nich działań. Wynagrodzenie doradcy podatkowego ustalane jest w umowie z klientem. Zanim zatem skorzystamy z usług tego bądź też innego doradcy, dobrze jest zaznajomić się z cennikiem, który u niego obowiązuje.
Jak odszukać doradcę podatkowego w swym mieście? Starczy w wyszukiwarkę wbić doradca podatkowy Olsztyn – aktualne oferty doradztwa podatkowego .
Kto może zostać doradcą podatkowym? Warunkiem realizowania tego zawodu jest duża wiedza przedmiotowa, przede wszystkim w zakresie prawa finansowego, lecz także innych sfer prawa.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.