Jakie są wady i zalety mocowania luster między płytkami ceramicznymi?

17 marca, 2022
Lustro jest z pewnością jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Jest tak nie tylko ze względów użytkowych, ale też estetycznych. Jeśli będzie stosownie dobrane oraz zamontowane, mogłoby optycznie powiększyć każdej wielkości łazienkę.
Dobrze dobrane lustro może stać się znakomitą dekoracją, jednak żeby było bezpieczne dla swoich domowników, trzeba je poprawnie zamontować.

stykówka - zabawki

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Volkswagen Jetta

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj mocuje się je nad zlewem lub ew. również nad wanną. Zasadniczo rzecz ujmując montaż lustra opiera się na tym, aby jego geometryczny środek znajdował się na wysokości głowy. Obecnie na rynku są też modele, które można by przykleić bezpośrednio na powierzchnię płytek lub w przestrzeń, która znajduje się między płytkami. Można także kupić lustra jako element mebli, zatem w takiej sytuacji montaż polegałby oczywiście na np. powieszeniu szafki. Oba te sposoby mają swe wady i zalety, o których należy wiedzieć, gdy wybieramy dane lustro (przejdź do oferty).
montaż lustra

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszym sposobem montażu jest zamocowanie lustra na glazurze, czyli już po zakończeniu wszystkich robót budowlanych. Jeżeli lustro (hiperłącze) nie posiada osobnych ram, można je także przykleić na płytkach. To wyjście jest niezwykle estetyczne, jednak zmiana lustra w wypadku choćby jego rozbicia może wiązać się z przymusem rozkucia również kafelek. Są to jednak raczej wyjątkowe sytuacje, natomiast korzyści w formie możliwości dobrania lustra o dowolnym kształcie czy też rozmiarze może być bardzo zachęcająca.

Trzeba w takiej sytuacji użyć szczególnego kleju montażowego, który można kupić w sklepie budowlanym. Trzeba wiedzieć, że w koło lustra musi być pozostawione miejsce na klej. Innymi słowy wnęka powinna być trochę większa niż lustro.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.