Jaki papier jest najpopularniejszy do wydruku wizytówek?

12 stycznia, 2020
Jednym z najpopularniejszych wykorzystywanych materiałów reklamowych jest wizytówka. W przypadku tego produktu znaczną wagę ma nie tyle jej koszt czy też projekt graficzny, co odmiana papieru, czyli jego gramatura. Obecnie pewnego rodzaju standardem jest wydruk wizytówek na papierze kredowym posiadającym gramaturę 350g/m2.

Zazwyczaj wybór właściwego papieru może mieć wpływ na sposób traktowania jej posiadacza i jego działalności. Z tego też powodu co poniektóre osoby są zainteresowane drukowaniem wyłącznie na papierze dekoracyjnym. Z drugiej strony posiadaczom np. sklepów motoryzacyjnych bez problemu wystarczyłyby wizytówki klasyczne. Wykorzystywany w nich papier kredowy cechuje się dobrą jakością oraz jest wersją, która jest najczęściej zamawiana przez odbiorców. Jest to matowy papier posiadający gramaturę 350g/m2. Takie jego właściwości jak grubość czy też sztywność czynią, że doskonale nadaje się do wydruku większości wizytówek. Te właściwości sprawiają, że nie gniecie się za szybko.

Gdy uznasz, że użyteczne okazałyby się dodatkowe informacje na opisywany temat, to kliknij ten link oraz zobacz również inne wiadomości.

Można także go łączyć z różnorakimi uszlachetnieniami w postaci choćby lśniącej folii. To bardzo łatwy sposób na nadanie takim produktom bardziej estetycznego wyglądu.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wizytówka pełni swe podstawowe funkcje, z których najbardziej istotną jest przekaz informacji o danej osobie albo korporacji. Powinny więc zwracać na siebie wzrok i być czytelne dla klientów. Można by to uzyskać nie tylko poprzez typ papieru, ale również przez atrakcyjny projekt graficzny. Standardowo zawiera on logo spółki razem z podstawowymi danymi adresowymi.

Wizytówka najczęściej zawiera wszystko to, co cechuje daną osobę lub spółkę. Jeżeli dla przykładu będzie ona należeć do spółki związanej z przemysłem motoryzacyjnym, można by na niej umieścić niewielką ikonkę przedstawiającą samochód.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.