Jak uprawiać chryzantemy w ogródku?

15 listopada, 2019
Chryzantemy są to jedne z najbardziej popularnych jesiennych kwieci. Podpowiadamy jak uprawiać chryzantemy w ogrodzie jak też co robić, aby chryzantemy bajecznie kwitły każdego roku.
Uprawa chryzantem.

Kalendarz

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chryzantemy są to kwiecia wieloletnie z rodziny astrowatych. W ogrodzie rośliny owe najczęściej dorastają do 60 cm wielkości a także mają podniesiony, krzaczasty pokrój. Generują charakterystyczne, pierzasto powcinane liście.

Podoba Ci się taki post? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link hurtownia artykułów dla zwierząt.

Kwiatki, zależnie od gatunku, różnią się formatem, kształtem oraz odcieniem. W sprzedaży osiągalne są chryzantemy o wielorakich kwiatostanach: samotnych, pełnych, kulistych, anemonowych, pomponowych. Zróżnicowana jest również ich barwa: od białej, przez rozmaite odcienie pomarańczowej jak też różanej, do czerwonej – dowiedź się jak wygląda uprawa chryzantem.

Chryzantemy ogrodowe to rośliny stosunkowo proste w uprawie, o ile zapewni im się stosowne warunki. Najodpowiedniej rosną na słonecznych stanowiskach, w żyznym, przepuszczalnym podłożu o odczynie zasadowym. W okresie uprawy trzeba uważać, by nie zalewać korzonków – zbyt sowite podlewanie może prowadzić do ich gnicia jak też wystąpienia chorób grzybowych. Chryzantemy źle reagują także na przesadne przesuszenie – kwiaty wtenczas szybko więdną. Nawożenie chryzantem powinno być mocne – szczególnie przed oraz w okresie kwitnienia. Chryzantemy ogrodowe sadzi się na stałe miejsca zaczynając od maja aż do jesieni.

Chcesz pogłębić swą wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej hurt z chin informacji.

Świetne wyniki daje hodowla w pojemnikach – oferta sadzonek chryzantem – Kazimierz Pychyński.

Po przekwitnieniu witki można skrócić, zaś roślinki przenieść do chłodnego, jasnego pomieszczenia. Wówczas nawadnianie ogranicza się do nieodzownego minimum. Odmiany drobnokwiatowe są bardziej odporne na niską temperaturę od rodzai o większych kwiatach.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.