Jak trzeba zadbać o komin?

18 maja, 2022
Dbałość o komin nie powinna się kończyć razem ze zwieńczeniem roboty budowlanych. Periodyczna obserwacja, w szczególności kanałów spalinowych, jest niebezcelowa dla wychwycenia przypuszczalnych nieprawidłowości jak też zapobiegania poważnym zagrożeniom.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, że przeświadczenie o tym, że odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe dla przykładu w skutek działalności ptaszków) zostaną za każdym razem sygnalizowane poprzez zainstalowany do niego piec, nie jest do końca zgodne z prawdą.

Kosmetyki marki Evitte

Autor: SORAYA
Źródło: SORAYA
Owszem, nowoczesne kotły CO zaopatrzone są w sensory sprawdzające odpływ spalin, jednak zakłócenia nie zawsze są komunikowane w sposób niekwestionowany (wyświetlane są na przykład kody sugerujące usterkę wiatraka).
prezent
temperatura

Autor: www.kasualbest.com
Źródło: www.kasualbest.com
Dość często zatrzymanie awaryjne pracy pieca CO staje się wtenczas nieszczęściem dla posiadacza oraz mija wiele czasu, zanim doświadczony serwisant rozpozna ambaras i doradzi, że natychmiast niezbędny jest kominiarz. Kanały kominowe trzeba przeto monitorować, zwłaszcza w razie kotłów na olej, jakich nieodpowiednia regulacja spowodować może duże odkładanie się sadz.moje łącze szelki dla psaDo czego mogą doprowadzić niedbalstwa w kontrolach przewodów kominowych? Eliminacja sadzy z przewodu dymowego przez fachowca kominiarza – przynajmniej dwa razy na rok – jest zaś absolutnie nieodzowne w razie pieców nagrzewanych stałymi paliwami a także palenisk (zgodnie z regulacją musi być to realizowane nawet cztery razy do roku, jednakże prawdopodobnie nikt dzisiaj nie przestrzega tego).

Niedbalstwa utrudniają eksploatację kotła, w znaczny sposób minimalizują jego wydajność jak też doprowadzić mogą do zapalenia się sadz, a wręcz do wybuchu gazów w kominowym przewodzie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.